Mikulov s tužkou v ruce 1 a 2

Objednávka

Pro objednávku publikací použijte tento formulář. Pokud si přejete jiný počet knih, uveďte to v poznámce. K ceně bude připočteno poštovné. Po domluvě je možné osobní vyzvednutí v Mikulově.


 
Jméno a příjmení:
E-mail:
Adresa:
Město, obec:
PSČ:
Telefon:
Výběr knihy:
Počet kusů:
Výběr druhé knihy:
Počet kusů:
Výběr třetí knihy:
Počet kusů:
Poznámka:
Vepište do pole číslo sedm pro ověření, že jste živý člověk a ne robot.

 

Jarmila Červená

Jarmila Červená

PaedDr. Jarmila Červená vystudovala Pedagogickou fakultu MU v Brně, obor učitelství dějepisu, výtvarné výchovy, občanské nauky a německého jazyka. Dlouhodobě pedagogicky působila zejména na Základní umělecké škole v Mikulově a na Gymnáziu Mikulov. Byla předsedkyní Muzejního spolku Mikulov. V současné době se věnuje vlastní výtvarné tvorbě a rozvíjení projektu Mikulov s tužkou v ruce. Pochází z Mikulova, kde žije obklopena svými dětmi, vnoučaty a pravnoučaty.

Důvodem k vyhledávání krás Mikulova a jeho okolí je jednak vztah k rodnému kraji a zřejmě také vliv povolání. Byli jsme s manželem oba učitelé a svou práci jsme brali vážně a s nadšením. Práce s mládeží nás opravdu těšila, poznali jsme, jak důležité je především vzbudit zájem a vytvářet trvalý vztah k věcem i lidem. Poznání regionu jsme považovali za prvořadý úkol.

Pavel Balcárek napsal o Mikulovu, že je kouskem na Moravu přenesené Itálie. To Mikulovu předurčila již sama příroda a krajina, ve které město leží jako v kolébce.

Památky jsou svědkové historie. Vyprávějí těm, kteří naslouchají, o minulosti našeho kraje, o lidech, způsobu života, o tužbách, přáních i obavách. Jsou součástí našeho života, důležitým činitelem citového pouta k domovu.

Snažila jsem se slovem a obrazem upozornit na naše bohatství, vrátit takto památky do povědomí lidí, přispět k jejich zachování a k úctě k církevním památkám.“

 

Jarmila Červená, Mikulovsko s tužkou v ruce